Wielkanocna niespodzianka od Samorządu Uczniowskiego
Radość uczniów - bezcenna. Jedną z najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „Zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty. Nasz Samorząd Uczniowski również przygotował „Zajączka” dla całej społeczności szkolnej. Miał on nietypową formę, ponieważ był to poczęstunek watą cukrową z maszyny, którą SU zakupił z części środków zebranych podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Urządzenie to zamienia zwykły cukier w lekką, bajecznie słodką chmurkę. Akcja polegała na tym, by każdy z uczniów przyniósł przedmiot związany z Wielkanocą i w zamian otrzymał prezent niespodziankę - watę cukrową. Maszyna została zakupiona po przeanalizowaniu wyników ankiety, w której uczniowie jednoznacznie wskazali, że chcą zakupu takiego sprzętu do naszej szkoły. Bardzo się cieszymy, że udało się zrealizować jedno z marzeń naszych uczniów! Dzieci uwielbiają watę cukrową, która jest symbolem beztroskiego dzieciństwa. Dodatkową atrakcją była ścianka fotograficzna ze świątecznymi akcentami. Wielkanoc to czas szczególny - czas nadziei. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem, Panią Anną Siuciak, życzy wszystkim, aby te wyjątkowe święta przyniosły radość i wzajemną życzliwość. Niech ten czas obfituje w serdeczne spotkania w gronie rodziny i przyjaciół oraz niech napełni wszystkich wiarą w pomyślną przyszłość. Niech Wielkanoc przyniesie nową nadzieję w sercach oraz wiele pozytywnych emocji każdego dnia.
106
DZIEŃ CZEKOLADY
„Świat nie jest idealny – stwierdził Puchatek, drapiąc się po łebku -Ale zawsze jest jeszcze czekolada. I książka. I gorące kakao” Kubuś Puchatek. Dziś w naszej szkolnej bibliotece unosił się zapach czekolady. Na czytelników czekały atrakcje - gazetka dotycząca ciekawostek na temat czekolady, poczęstunek gorącą czekoladą z piankami i czekoladowa fontanna. Każdy uczeń, który w dniu dzisiejszym wypożyczył książkę, został poczęstowany czekoladowymi przysmakami. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Komentarze: „Jutro już nie będzie takiego dnia” i pytania: „Czy jeszcze kiedyś będzie taka akcja?” potwierdzają, jak bardzo uczniowie lubią tego typu wydarzenia w naszej szkole. Dzieci z przedszkola oraz zerówki również skorzystały z zaproszenia i odwiedziły naszą bibliotekę. Ich wizyta zakończyła się wypożyczeniem książki z bajkami. Obiecały Pani Ani z biblioteki, że wrócą z wykonanymi rysunkami, związanymi tematycznie z wypożyczoną książką. Czekolada stała się doskonałą inspiracją do spotkania z książką i odwiedzin biblioteki, która w naszej szkole jest nie tylko miejscem wypożyczania lektur, ale również swoistym centrum kultury. Biblioteka to nie tylko półki z książkami – to Panie, które dbają o dobrą atmosferę tego miejsca, sprawiają, że tętni ono życiem i zarażają pasją do spotkania z książką, do czytania. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji była p. Anna Siuciak, a osobami pomagającymi w organizacji wydarzenia były: p. Jolanta Kiszkowska i p. Joanna Niewęgłowska.
58
Tworzymy klasowe pisanki - czyli spotkanie z tradycją
. Nieodłączny element Wielkanocy – pisanka. Symbol wiosny, zdrowia i życia. Samorząd Uczniowski w marcu zaprosił przedszkolaki, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-VIII wraz z ich wychowawcami do wielkanocnej akcji „TWORZYMY KLASOWĄ PISANKĘ”. Cele tego przedsięwzięcia to propagowanie tradycji świątecznych, integracja zespołów klasowych oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów. Efekty akcji są imponujące. Rozmiar pisanek do 100cm, różnorodne style wykonania i oryginalne pomysły. Każda jest piękna i jedyna w swoim rodzaju. Z wykonanych prac stworzono wystawę i jednocześnie dekorację wielkanocną na naszym dolnym korytarzu, SU serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej świątecznej, barwnej, wiosennej ekspozycji.
12
Prima Aprilis
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Prima aprilis to doskonała okazja do radości. Śmiech pozwala wzmacniać więzi społeczne, zwiększa poczucie zadowolenia, uspokaja, pozwala oderwać się od zmartwień. Samorząd Uczniowski, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty i jeszcze wiele innych zalet, wynikających ze szczerego, radosnego uśmiechu, przygotował w tym dniu niespodzianki dla uczniów i nauczycieli. Był zatem szkolny challenge na Mistrza Prima Aprilis, były też żartobliwe informacje umieszczone na terenie szkoły, prężnie działał również Szkolny Klub Dobrego Humoru. Nasi uczniowie uwielbiają takie dni, kiedy czekają na nich dodatkowe atrakcje na przerwach międzylekcyjnych. Opiekun SU i jednocześnie koordynator dzisiejszych działań- pani Anna Siuciak, kieruje serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy w tym dniu przyczynili się do zwiększenia poziomu radości w naszej szkole. Niech uśmiech będzie z nami!
68
Archiwum Aktualności