O łące na łące
- 22.05.2022
Najlepsze lekcje o przyrodzie to te w terenie. 18 maja taką lekcję miała trzecia klasa, która skorzystała z zaproszenia rodziców Kuby. Uczniowie pod opieką pani Doroty prowadzili obserwacje roślin i zwierząt na łące. Pracując w parach przy pomocy aplikacji PlantNet uzupełniali karty obserwacji. Wśród cudownego zapachu kwitnących rzepaków dziewczynki uczyły się również wicia wianków z mniszka lekarskiego. Nawet chłopcy ozdobili swoje uszy żółtymi kwiatkami. Po powrocie z łąki czekał na nas grill ze smaczną kiełbaską i deser przygotowany przez rodziców i dziadka Kuby. W gospodarstwie obejrzeliśmy konie, różne rasy kur oraz króliki. Takie lekcje uczą i integrują. Lubimy je najbardziej.
- O łące na łące: Czytaj więcej
Nauka i zabawa z LEGO - klasa I
- 16.05.2022
Podczas zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® Education BricQ Motion Essential Pack uczniowie klasy I budując według instrukcji ćwiczyli cierpliwość, trenowali koncentrację i rozwiązywanie problemów, a także rozwijali wyobraźnię przestrzenną. Klocki dla dzieci rozwijają ich małą motorykę, doskonale ćwiczą koordynację ręka-oko. To pierwsze zajęcia uczniów klasy I w ramach Laboratoriów Przyszłości. Kolejne będą prowadzone cyklicznie, a wraz z nimi wzrośnie poziom trudności, wprowadzone zostaną elementy programowania.
- Nauka i zabawa z LEGO - klasa I: Czytaj więcej
„A Ty, kim zostaniesz w przyszłości?”
- 13.05.2022
12 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.
13 maja o swojej pracy uczniom klasy I opowiedziała mama Bartka - magister pielęgniarstwa z wieloletnim doświadczeniem i specjalizacją w swym fachu.
Zajęcia odbyły się w formie warsztatowej, dzieci były zachwycone! Oswajały lęki przed zabiegami, badaniami wykonywanymi w szpitalu czy przychodni.
- „A Ty, kim zostaniesz w przyszłości?”: Czytaj więcej
Historia i ciekawostki o herbacie w klasie III
- 12.05.2022
Uczniowie klasy trzeciej poznali na lekcji historię i proces powstawania herbaty. Przygotowali ciekawostki oraz zgromadzili wiele rodzajów herbat i akcesoriów z nią zawiązanych. W sali swojej klasy przygotowali wystawę na którą 12.05.22r. zaprosili uczniów klas 0 -VI. Wcielili się również w rolę nauczycieli, przekazując zdobyte wiadomości innym uczniom. Uczestnicy naszej wystawy dowiedzieli się jak i gdzie uprawia się herbatę. Poznali proces jej powstawania, rodzaje herbat i ich właściwości oraz sposoby parzenia. Dowiedzieli się na czym polega japoński zwyczaj parzenia herbaty i co to jest five o’clock. Nauczyli się pisać po japońsku wyraz „herbata”. Mieli okazję poczuć aromat różnych herbat oraz obejrzeć akcesoria do jej parzenia i różne rodzaje filiżanek. Nie zabrakło na naszych zajęciach treści ortograficznych i językowych związanych z herbatą. Na koniec poczęstowaliśmy naszych gości
- Historia i ciekawostki o herbacie w klasie III: Czytaj więcej
Apel z okazji DNIA ZIEMI i DNIA BEZ PLASTIKU
- 12.05.2022
11 maja klasa II pod kierunkiem pani Bożeny Rogulskiej i klasa IV pod kierunkiem państwa Edyty i Leszka Gumieniaków przygotowali apel z okazji ,,Dnia Ziemi” i ,,Dnia bez plastiku”.
Ziemia to nasza planeta. Żyją na niej ludzie, zwierzęta, rośliny. To nasz wspólny dom. Dlatego musimy o nią dbać nie tylko tego jednego dnia w roku, ale codziennie.
- Apel z okazji DNIA ZIEMI i DNIA BEZ PLASTIKU: Czytaj więcej
Kolejny sukces uczniów klasy III
- 12.05.2022
Uczniowie klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni Doroty Iwanejko wykonali prace plastyczne na konkurs "Dzika przyroda" organizowany przez Poleski Park Narodowy. Jury konkursowe nagrodziło pracę Jakuba Burdona wykonaną techniką wydzieranki i wyróżniło pracę Nikoli Kuli wykonaną pastelami. Warto dodać, że na konkurs wpłynęło ponad pięćset prac z całego województwa. Zarówno Kuba jak i Nikola odebrali dyplomy i nagrody z rąk dyrektora szkoły Andrzeja Iwanejko.
- Kolejny sukces uczniów klasy III : Czytaj więcej
BĄDŹ EKO - konkurs plastyczny na plakat ekologiczny
- 12.05.2022
W kwietniu podsumowano szkolny konkurs plastyczny na plakat „Bądź eko” organizowany przez nauczycielkę plastyki Dorotę Iwanejko. Celem jego było zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne naszej Ziemi oraz promowanie proekologicznych postaw i zachowań. Na konkurs wpłynęły prace ze wszystkich klas i przedszkola. Jury nagrodziło jedną pracę z każdej klasy i przedszkola oraz przyznało wyróżnienia. Przewodniczący jury pan Jakub Jakubowski – miejscowy artysta grafik, wraz z dyrektorem szkoły panem Andrzejem Iwanejko wręczyli nagrody i dyplomy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom.
- BĄDŹ EKO - konkurs plastyczny na plakat ekologiczny: Czytaj więcej
KWIECIEŃ DLA ZIEMI
- 12.05.2022
Kwiecień, w którym obchodzimy Dzień Ziemi oraz organizowane są akcje sadzenia drzew, obfitował w naszej szkole w szereg ciekawych i pożytecznych działań na rzecz przyrody i świadomości jej potrzeb. Dzieci z „zerówki” z panią Ewą Suską oraz uczniowie klasy VII wraz z panią Dorotą Iwanejko sprzątali teren wokół szkoły i szkolne boiska, żeby wszystkim było przyjemniej podczas wiosennych zabaw i rozgrywek sportowych.
- KWIECIEŃ DLA ZIEMI: Czytaj więcej
Domki dla owadów
- 05.05.2022
W ramach projektu "EKO-SZKOŁA" klasa III na zajęciach z edukacji przyrodniczej poznawała życie owadów. Następnie uczniowie wykonali domki dla małych mieszkańców. Zawiesiliśmy je na drzewach szukając miejsca jak najmniej hałaśliwego wokół naszej szkoły. Mamy nadzieję, że domki spodobają się owadom i wkrótce zostaną zasiedlone.
- Domki dla owadów: Czytaj więcej
SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE „ANIMOWANA CHEMIA”
- 04.05.2022
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszej uczennicy w XVII Wojewódzkim Konkursie „Animowana Chemia”.
Konkurs objęty był honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Dyrektora Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
- SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE „ANIMOWANA CHEMIA”: Czytaj więcej
Apel upamiętniający 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 04.05.2022
4 maja odbył się apel upamiętniający 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W montażu słowno - muzycznym przygotowanym przez panią Edytę Gumieniak wzięli udział uczniowie klas V, VI i VIII. Sejmik uczniowski wyjaśnił zebranym ważność słów: konstytucja, wolność, Bóg, honor i ojczyzna. Chór wspólnie z całą szkołą śpiewał patriotyczne pieśni majowe, wśród których nie zabrakło oczywiście "Majowej Jutrzenki". Na koniec pan Dyrektor zabrał głos przypominając, że w czasach Sejmu Czteroletniego Polska była krajem otwartym na inne kultury i również z tego dziedzictwa i tradycji powinniśmy czerpać naukę.
- Apel upamiętniający 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja: Czytaj więcej
Z wizytą w teatrze w Lublinie
- 29.04.2022
29 kwietnia uczniowie klas III I IV pod opieką pań - Doroty Iwanejko i Gabrieli Krawiec obejrzeli spektakl "O krasnoludkach i sierotce Marysi" w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Sztuka oparta na motywach baśni literackiej napisanej ponad 130 lat temu, w pięknej choreografii, z zabawnymi dialogami i pięknymi piosenkami bardzo się wszystkim podobała. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia ze wspinaczki w SkyParku. Wspinaczki, skoki i zeskoki. Pokonywanie obaw i leków. Zwycięstwa i małe porażki, ale wszyscy się odważyli, spróbowali i mogą być z siebie dumni. Na koniec posiłek w McDonald's i powrót do domu.
- Z wizytą w teatrze w Lublinie: Czytaj więcej
Laboratoria Przyszłości - zajęcia z projektowania
- 29.04.2022
W kasie 2 odbyły się zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO pozyskanych przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Dzieci samodzielnie czytały instrukcje i budowały według zasad wyrzutnie i karuzelę. Zajęcia obserwował pan dyrektor. Była to ciekawa lekcja pozwalająca uczniom rozwijać swoją spostrzegawczość, logiczne myślenie, ale przede wszystkim, to super nauka przez zabawę.
- Laboratoria Przyszłości - zajęcia z projektowania : Czytaj więcej
Laboratoria Przyszłości
- 29.04.2022
Nasza Szkoła przystąpiła do rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
- Laboratoria Przyszłości: Czytaj więcej
Pierwsze lapbooki pierwszaków
- 29.04.2022
Uczniowie klasy I pod kierunkiem p. Beaty Węgrzyn wykonali lapbooki o Polsce. Obok barw narodowych w interaktywnych książkach pojawiły się także flagi Ukrainy i Afganistanu, wyrażające przynależność do krajów ojczystych naszych cudzoziemskich uczniów.
10- Pierwsze lapbooki pierwszaków: Czytaj więcej
Sadzimy i pielęgnujemy...
- 24.04.2022
Klasa III wraz z wychowawczynią p. Dorotą Iwanejko na początku roku szkolnego zasadziła w swojej klasie zapomniane rośliny naszych babć. Jedną z nich była zielistka, która wiele lat temu była obowiązkowa w każdym domu. Po kilku miesiącach troskliwej opieki, rośliny się rozrosły i trzeba było znaleźć dla nich inne miejsce. Po dyskusji postanowiono zawiesić je w stołówce szkolnej. Wykonano kwietniki z drewnianych odpadów i sznurka. Teraz na stołówce jest zielono, a w klasie trzecioklasiści zasadzili nowe kwiaty z samodzielnie ukorzenionych zaszczepek.
- Sadzimy i pielęgnujemy...: Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Ziemi – BROSZURY EKOLOGICZNE
- 21.04.2022
„Halo, tu mówi Ziemia”
M. Terlikowska
Dzień dobry, dzieci! Jestem Ziemia,
wielka, okrągła jak balonik.
Z tej strony – słońce mnie opromienia,
a z tamtej strony – nocy cień przesłonił.
Gdy jedna strona jest oświetlona,
to zaciemniona jest druga strona.
Wy zajadacie pierwsze śniadanie,
a spać się kładą – Amerykanie,
- Międzynarodowy Dzień Ziemi – BROSZURY EKOLOGICZNE: Czytaj więcej
Dęby Katyńskie - apel pamięci
- 20.04.2022
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został apel rocznicowy
„Dęby Katyńskie – łańcuch pamięci kolejnych pokoleń”.Dąb jako symbol „żywego pomnika” według zasady, że każdy posadzony Dąb Pamięci upamiętnia jedno nazwisko, czyli konkretną osobę, która została zamordowana na rozkaz Stalina w Katyniu, Miednoje, Twerze lub Charkowie przez NKWD. Mordu dokonano na 21857 polskich obywatelach – jeńcach wojennych: oficerach Wojska Polskiego, oficerach i podoficerach KOP, Policji Państwowej, Straży Granicznej i Więziennej osadzonych w specjalnych obozach jenieckich NKWD w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie.
- Dęby Katyńskie - apel pamięci: Czytaj więcej
SADZIMY LAS!
- 21.04.2022
Kolejne działanie w ramach projektu EKO-SZKOŁA za nami. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Gabrielą Krawiec i p. Anną Siuciak brali udział w akcji sadzenia lasu w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski. Nad prawidłowym sadzeniem drzewek czuwał podleśniczy p. Jakub Lisiecki i leśniczy ds. łowieckich p. Bartłomiej Krawiec. Udało się posadzić ponad 40 sadzonek dębu. Pracę zwieńczyło ognisko z pysznymi kiełbaskami.
- SADZIMY LAS!: Czytaj więcej
KLASOWE EKO-OGRÓDKI
- 12.04.2022
W naszej szkole na klasowych parapetach powstały ekologiczne ogródki. Uczniowie z zerówki wraz z wych. p. Ewą Suską zasiały rzeżuchę i owies. Uczniowie z klasy trzeciej pod kierunkiem wych p. Doroty Iwanejko poznały różnice między bulwą, cebulką a nasionami. Następnie zasiali koperek, pietruszkę na natkę i słonecznik ozdobny. Posadzili również cebulkę na szczypiorek, dymkę i mieczyki. Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem p. Anny Siuciak poznali sposoby siania nasion oraz dowiedzieli się jakie warunki są potrzebne do wykiełkowania i rozwoju nasion. Dzieci zasiały m.in. koperek, rzodkiewkę i rzeżuchę oraz posadziły cebulę i pietruszkę. Codzienna obserwacja rozwoju roślin i ich pielęgnacja okazały się niezwykłą satysfakcją dla młodych ogrodników. Ekologiczne zbiory klasa czwarta wykorzystała do przyrządzenia zdrowych i pysznych kanapek oraz sałatek. Swoimi wiosennymi pysznościami poczęst
- KLASOWE EKO-OGRÓDKI: Czytaj więcej
Godziny dzwonków
Czwartek 24.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLogowanie