„Spotkanie z aniołem” – powiatowy konkurs plastyczny
- 02.10.2024
27 września 2024 r . w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im Z Sękowskiej w Radzyniu Podl. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego oraz literackiego pt. "Spotkanie z aniołem" w ramach XIII Dni z Aniołami. Wśród laureatów są dwie uczennice naszej szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy III – Karolina Wójcik – Kowalik. Trzecie miejsce zdobyła również uczennica klasy III – Nikola Mikitiuk. Dziewczynki wykonały prace pod opieką pani Doroty Iwanejko. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
- „Spotkanie z aniołem” – powiatowy konkurs plastyczny: Czytaj więcej
"Szkoły pełne talentów 3"
- 15.09.2024
Ruszyla akcja Lidla "Szkoły pełne talentów 3"! Nasza szkoła po raz trzeci bierze udział w tej akcji. Za każde wydane w Lidlu 50 zł na zakupy wśród których znajdzie się warzywo lub owoc dostaniecie kupon- tzw "telanciaka". Razem zbieramy talenciaki, za które wybierzemy później nagrody z katalogu Lidla. Pamiętajcie aby robiąc zakupy upominać się przy kasie o "talenciaki". W jaki sposób przekazać zebrane punkty naszej szkole? Są trzy drogi: 1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku przypisując go naszej szkole. 2. Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny. 3. Przekazując Talenciaki fizycznie danej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek. Nasza szkoła widnieje w bazie loterii jako Szkoła Podstawowa w Suchowoli (proszę o dokładne sprawdzenie bo są tam szkoły z Suchowoli w całej Polsce, najłatwiej wybrać tę z województwa lubelskiego). Razem możemy więce
- "Szkoły pełne talentów 3": Czytaj więcej
Wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego
- 15.09.2024
05 września odbyły się wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów kandydowało 8 nauczycieli. Głosować na swoich kandydatów mogli uczniowie kl. II-VIII sz.p., t.j. 68 uczniów. W wyborach oddano 65 głosów (2 uczniów nieobecnych). Jeden głos nieważny. Wyniki glosowania: 3 m-e p. Dorota Iwanejko i p. Leszek Gumieniak (po 9 głosów) 2 m-e p. Gertruda Banachowicz (11 głosów) 1 m-e p. Anna Siuciak (26 głosów) W wyniku przeprowadzonych wyborów na Opiekuna S.U. powołano p. Annę Siuciak. Nad całością i przebiegiem liczenia czuwała p. Gabriela Krawiec. Dziękujemy także uczniom kl. VII za pomoc logistyczną w wyborach.
- Wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego: Czytaj więcej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
- 15.09.2024
- 1
- UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025: Czytaj więcej
Stypendia dla najzdolniejszych uczniów za rok szkolny 2023/2024
- 06.09.2024
Najzdolniejsi uczniowie ze szkół w Gminie Wohyń nagrodzeni.
Już po raz czwarty uczniowie z wysokimi wynikami w nauce oraz osiągnięciami artystycznymi zostali wyróżnieni przez Wójta Gminy Wohyń i Radę Gminy Wohyń. Tradycyjnie, uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów dla 38 najzdolniejszych uczniów nastąpiło na sesji Rady Gminy Wohyń 30-08-2024 r., w obecności rodziców, Wójta Gminy Wohyń, Radnych Gminy Wohyń, dyrektorów szkół oraz zgromadzonych gości. Wśród nagrodzonych było dziewięcioro uczniów z naszej szkoły: Szymon Janczewski kl.IV, Oliwia Belniak, Jakub Burdon, Szymon Kowalik, Gabriela Paginowska - kl. V, Martyna Belniak - kl. VI, Łucja Bilska i Mateusz Siuciak - kl. VII oraz Kacper Bylina z kl. VIII.
- Stypendia dla najzdolniejszych uczniów za rok szkolny 2023/2024: Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2023/24
- 06.09.2024
- 19
POŻEGNANIE ZE SZKOŁĄ KLASY ÓSMEJ
14 - Zakończenie roku szkolnego 2023/24: Czytaj więcej
„Z ekologią na Ty”
- 06.09.2024
Zakończyliśmy realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty” pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska!!! Polegał on na realizowaniu przez osiem miesięcy zadań przypisanych do pięciu modułów. W ramach tego przedsięwzięcia w naszej szkole zorganizowano wiele ekologicznych wydarzeń, które kształtowały poczucie odpowiedzialności u uczniów za otaczającą nas przyrodę. Po spełnieniu wszystkich wymogów edukacyjnych zawartych w regulaminie projektu efektem naszej całorocznej wspólnej pracy jest certyfikat, który otrzymała szkoła. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy. Koordynatorem akcji była p. Anna Siuciak
- „Z ekologią na Ty”: Czytaj więcej
Wycieczkowo przed wakacjami
- 06.09.2024
W ostatni tydzień zajęć dydaktycznych, więc wiele klas skorzystało ze sprzyjającej pogody i wybrało się na niedalekie wycieczki. Klasa III i IV odwiedziły jednostkę wojskową w Bezwoli, zapoznały się ze szczegółami pracy osób tam zatrudnionych i mogli obejrzeć niektóre elementy wyposażenia jednostki. Chłopcy byli zachwyceni ilością znajdujących się tam łusek po pociskach. Natomiast klasy VI, VII i VIII wybrały się z wychowawcami na wycieczkę rowerową nad pobliskie Jezioro Izdebno. Uczniowie skorzystali z przysmaków tamtejszego baru, oddali się relaksowi w cieniu, grze w siatkówkę plażową, a niektórzy schłodzili się także w wodach jeziora. Klasa VI popłynęła także rowerem wodnym dookoła jeziora. To było przyjemne zakończenie roku szkolnego.
- Wycieczkowo przed wakacjami: Czytaj więcej
„Z ekologią na Ty”
- 03.09.2024
Zakończyliśmy realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty” pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska!!! Polegał on na realizowaniu przez osiem miesięcy zadań przypisanych do pięciu modułów. W ramach tego przedsięwzięcia w naszej szkole zorganizowano wiele ekologicznych wydarzeń, które kształtowały poczucie odpowiedzialności u uczniów za otaczającą nas przyrodę. Po spełnieniu wszystkich wymogów edukacyjnych zawartych w regulaminie projektu efektem naszej całorocznej wspólnej pracy jest certyfikat, który otrzymała szkoła. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy. Koordynatorem akcji była p. Anna Siuciak.
- „Z ekologią na Ty”: Czytaj więcej
„(Nie)zwykła matematyka”
- 03.09.2024
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „(Nie)zwykła matematyka” był realizowany w naszej szkole jako innowacja pedagogiczna od września do maja 2024 r. Projekt angażował uczniów do wykonywania ciekawych zadań uświadamiając młodym ludziom jakie szerokie zastosowanie w praktyce i codziennym życiu ma matematyka. Uczniowie chętnie pracowali w grupach, współdziałali, dzielili się swoją wiedzą i pomysłami, wspierali siebie nawzajem oraz uczyli się od siebie. Po zrealizowaniu zaplanowanych działań i jako potwierdzenie zakończenia projektu otrzymaliśmy CERTYFIKAT.
- „(Nie)zwykła matematyka”: Czytaj więcej
Poznajemy Warszawę…
- 03.09.2024
4 czerwca 2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była Biblioteka UW i Ogród tejże Biblioteki, który mieści się na jej dachu. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod wielkim wrażeniem ogromnych przestrzeni wewnątrz Biblioteki oraz ilości jej zbiorów. W czasie zwiedzania poznali jej historię oraz dowiedzieli się, jak funkcjonuje obecnie. Po zwiedzaniu Biblioteki przyszedł czas na spacer po ogrodzie, który znajduje się 16 metrów nad ziemią. Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów tego typu w Europie. Składa się z dwóch części- górnej i dolnej, połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Nasi uczniowie spacerowali i podziwiali nie tylko otaczającą w ogrodzie przyrodę ale również panoramę Warszawy, a przez szklany dach zajrzeli z góry do wnętrza Biblioteki. Następnie wraz z przewodnikiem wszyscy udali się m.in. na
- Poznajemy Warszawę…: Czytaj więcej
DZIEŃ DZIECKA
- 12.06.2024
03 czerwca odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przy współpracy Rady Rodziców, OSP Suchowola i grona pedagogicznego naszej szkoły. Na początek przez Suchowolę przeszedł tradycyjny barwny korowód. Następnie z ramienia Samorządu Uczniowskiego odbyły się pokazy talentów. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności wokalne (Ania Janczewska, Maja Bogdańska, Eliza Nowacka, Martyna Fryszko oraz Gabrysia i Lena Paginowskie), talenty taneczne (Oliwia Padarz, Marcelina Kardas, Amelka Kwitek, Nikola i Ewelina Kula, Oliwia Belniak, Wiktoria Fryszko), zaś swoje prace i talent plastyczny pokazał nam Bartek Paginowski. W dalszej części dnia wszyscy uczestnicy mogli skorzystać w wielu atrakcji. Było brykanie na dmuchańcu (dziękujemy Państwu Jankowskim za tę atrację), zwiedzanie kabiny ciężarówki typy TIR (dziękujemy p. Kacprowi Kardasowi za udostępnienie swego miejsca pracy), zabawy w samochodzie i prze
- DZIEŃ DZIECKA: Czytaj więcej
"Pszczoła to skarb"
- 11.06.2024
W Wohyniu Dzień Dziecka to niezwykłe święto. Tego dnia uroczystości zostały połączone z rozstrzygnięciem XXV Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Pszczoła to skarb ”. O historii i pomyśle opowiedział „ojciec konkursu” – honorowy prezes Koła Pszczelarzy w Wohyniu- p. Kazimierz Brudkowski Laureaci konkursu odebrali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wśród nich znalazły się nasze uczennice. Kategoria „Junior”: III miejsce – Martyna Kot – kl. II – Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli Kategoria "Młodzik" Wyróżnienie: Martyna Belniak – kl. VI - Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli Gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególne dla laureatek.
- "Pszczoła to skarb": Czytaj więcej
KONKURS KALIGRAFICZNY
- 11.06.2024
24 maja 2024 r. odbył się XII Gminny Konkurs Kaligraficzny w Szkole Podstawowej w Ostrówkach pod patronatem Wójta Gminy Wohyń. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z trzech szkół Gminy Wohyń - Szkoły Podstawowej w Lisiowólce, Ostrówkach i od nas z Suchowoli. Wśród naszych uczniów znaleźli się nagrodzeni: Laureatami konkursu zostali: Kategoria klas I-II Wyróżnienie - Oliwia Padarz Kategoria klas V-VI Mistrz Kaligrafii - Martyna Belniak Wyróżnienie - Oliwia Belniak Kategoria klas VII-VIII Wyróżnienie - Milena Górna Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy p. G. Banachowicz oraz nauczycielom z klas I-III (p. E. Suskiej i p. J. Kiszkowskiej) za propagowanie pięknego pisania.
- KONKURS KALIGRAFICZNY: Czytaj więcej
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
- 11.06.2024
„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem” – Kornel Makuszyński 24 maja 2024r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy piątej. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książki. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanowali książki, a Pan Dyrektor
- PASOWANIE NA CZYTELNIKA: Czytaj więcej
DZIEŃ OTWARTRY W RADZYŃSKIEJ POLICJI
- 11.06.2024
Dnia 22 mają , uczniowie klasy siódmej i ósmej odwiedzili Radzyńską Jednostkę Policji. Poznali zasady rekrutacji do służby w Policji, przyjrzeli się pracy technika kryminalistyki czy przewodnika psa służbowego. Ponadto mogli zajrzeć w wiele ciekawych miejsc, które znajdują się na terenie komendy, jednak największym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica. Na koniec był jeszcze spacer po pałacowym dziedzińcu.
- DZIEŃ OTWARTRY W RADZYŃSKIEJ POLICJI: Czytaj więcej
OMTTK w Biłgoraju
- 06.06.2024
W dniach 10 i 11 maja 2024 r. w Biłgoraju drużyna naszej szkoły w składzie Ewelina Kula, Gagryś Kozak Nikola Kula z opiekunem uczestniczyli w jubileuszowym 50 wojewódzkim OMTTK (Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno krajoznawczym). Oprócz rywalizacji uczestnicy zwiedzali piękny Zwierzyniec o
- OMTTK w Biłgoraju: Czytaj więcej
NOCOWANIE I KONSTRUOWANIE
- 20.05.2024
Kolejna odsłona zabaw konstrukcyjnych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas nocowania w szkole uczniowie kl. VI składali modele Lego, które ilustrują prawa dynamiki. Modele wyrzutni do piłki, skoczni narciarskiej, karuzeli, czy pojazdów napędzanych wiatrem przybliżyły w praktyce prawa fizyczne. Dzięki temu fizyka nie jawi się już jako trudna dyscyplina naukowa.
- NOCOWANIE I KONSTRUOWANIE: Czytaj więcej
Niebo nad Nami
- 19.05.2024
10 maja mieliśmy przyjemność gościć Niebo nad Nami - Radzyńskie Koło Astronomiczne. Zajęcia poprowadził przewodniczący stowarzyszenia Wojciech Mańko. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć teleskop oraz poznać jego budowę a także zasady jego działania. Zgłębili również podstawy działania wszechświata, grawitację, pola magnetyczne, a także zależności funkcjonowania Ziemi, między innymi dlaczego występują dni i noce polarne, efekt cieplarniany, gdzie jest nasze miejsce w układzie słonecznym, galaktyce i we wszechświecie oraz wiele innych. Nie zabrakło również przedstawienia innych planet układu. Uczestnicy mogli być jeszcze bliżej księżyca, o którym również sporo opowiedzieliśmy. Niestety totalne zachmurzenie nieba nad Suchowolą nie pozwoliło na dokonanie żadnych obserwacji
- Niebo nad Nami: Czytaj więcej
Wycieczka do Jastrzębiej Góry, na Hel i do Władysławowa
- 19.05.2024
W dniach 22-26 kwietnia 2024 rok
Dzień 1.
Wyruszamy wcześnie o 6.05 ze stacji PKP Radzyń Podlaski. Pierwsza przesiadka w Warszawie i stacja końcowa w Gdyni głównej. Podróż minęła bardzo dobrze. Każdy zajął miejsce i umilał sobie drogę jak tylko potrafił.
Później wyruszyliśmy na koniec Mola Południowego, gdzie mieści się Gdyńskie Akwarium W kilkudziesięciu ogromnych akwariach oglądaliśmy ponad dwieście gatunków ryb, płazów, gadów i bezkręgowców. Sale podzielone są tematycznie. Zwierzęta z pogranicza wody i lądu wprowadzają nas w nieznany świat, z którym na co dzień nie mamy do czynienia. Prawdziwie estetyczne i egzotyczne przeżycia czekaLy w sali z prawdziwą rafą koralową oraz jej kolorowymi mieszkańcami. W ciemnej przestrzeni wodnych zwierząt świata zamieszkują lubiące zimne głębie oceanu, różnorodne ryby w tym rekiny, czy olbrzymie rozgwiazdy. Prawdziwym hitem kolekcji Akwarium Gdyńs
- Wycieczka do Jastrzębiej Góry, na Hel i do Władysławowa: Czytaj więcej
Godziny dzwonków
Czwartek 24.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLogowanie